gototop
13.07.2011 Na Prázdninách v Telči zahrají The Klezmatics, držitelé ocenění Grammy (FOLKtime.cz)    Tisk
PR
Na devětadvacátém ročníku folkového festivalu Prázdniny v Telči, který začíná již za pouhý měsíc, vystoupí stovky hudebníků, mimo jiné Oscarem oceněný Glen Hansard, či renomovaní představitelé klezmeru a etnické hudby The Klezmatics, držitelé Grammy za nejlepší album žánru worldmusic.
Od 29. července do 14. srpna ožije renesanční Telč hudebním festivalem Prázdniny v Telči. Na třech scénách během sedmnácti dní opět vystoupí desítky kapel a divadelních uskupení. Na hlavní scéně na nádvoří zámku v Telči se představí to nejlepší z rozmanité české folkové scény. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit například na Vladimíra Mišíka a Petra Skoumala, Bratry Ebeny, Ondřeje Havelku a Melody Makers, obnovenou Vltavu, Hradišťan, Miki Ryvolu, či Tomáše Kluse.
Na Prázdniny v Telči každý rok přijíždějí i renomované zahraniční hvězdy. Zahájení festivalu 29. července na telčském zámku proběhne v divoké irské atmosféře, poněvadž na něm zahrají irští folk-rockeři Sliotar. V irském duchu se ponese i následující den, kdy na festivalu již poněkolikáté vystoupí světoznámý písničkář Glen Hansard. Hansard se do Telče vždy rád vrací a letos vystoupí netradičně v kombinaci s českým uskupením Blue Effect a Radimem Hladíkem. Podobně bouřlivá bretaňská atmosféra bude procházet zámeckým nádvořím i 6. srpna, kdy zde vystoupí česko bretaňský Bran spolu s americkým multiinstrumentalistou a punk-rockerem Timem Eriksenem.
Zaručeně největší hvězdou letošního ročníku Prázdnin v Telči budou newyorští The Klezmatics, kteří se zapsali do dějin hudby tím, že dokázali klezmerové hudbě vdechnout nový život a byli za to v roce 2006 oceněni prestižní hudební cenou Grammy. „Klezmatics jsou něco jako Rolling Stones klezmeru. Nejlepší světová klezmer kapela s přesahy k balkánským dechovkám, jazzu i punku. The Klezmatics jsou geniální muzikanti, kteří umí klezmer smíchat téměř s čímkoliv. Jejich avantgardní hudba s vévodícím klarinetem, podmanivými houslemi a výrazným rytmem si zaručeně sedne s magickým prostředím telčského zámku,“ popsal The Klezmatics organizátor Prázdnin v Telči Milan Kolář.
The Klezmatics ve své hudbě mísí jak východoevropskou židovskou spiritualitu, tak moderní hudební vlivy. Během své kariéry vydali devět alb, která posunula hranice mnoha žánrů. The Klezmatics jsou nezaměnitelní, hrají hudbu dravou, provokativní i taneční v duchu africké divokosti, zároveň však tajuplnou, orientální a mystickou. Jejich koncert proběhne 14. srpna na zámeckém nádvoří.

Sdílet na...
Kam dál?

» Pod záštitou boha Lugha (Tomáš Pohl)

» Na Prázdninách v Telči vystoupí přes sto kapel v čele s Tommym Emmanuelem (FOLKtime.cz)

» Prázdniny v Telči vyvrcholí tančírnou. O víkendu zahrají třeba Buty, Midi Lidi nebo Vlasta Redl (Prázdniny v Telči)

» Letní nocí, tou by se kráčelo (Tomáš Pohl)

» Příští rok ve stejnou dobu (Tomáš Pohl)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."